X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری
مهندسی شهرسازی
مهندسی شهرسازی ارشد مهندسی شهرسازی بازار کار شهرسازی 
طراحی سایت حرفه ای

 بازار کار رشته مهندسی شهرسازی و شهرسازی

دوستان عزیز باید توجه داشت که زمینه های شغلی رشته شهرسازی بسیار گسترده است و می تواند از 100 درآمدزایی تا صفر درصد در نظر گرفت ولی به میزان علاقه و توانایی خودتان بستگی دارد و در شهرهای کوچک تر بیشتر کاربرد دارد.

زمینه های کاری رشته شهرسازی بسیار متفاوت و متنوع است، در بخش دولتی، در سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور، شهرداریها، وزارت کشور، استانداریها و سایر ارگانهای وابسته به وزارت کشور، وزارت مسکن و شهرسازی و ........ و در بخش خصوصی، در شرکتهای مهندسین مشاور شهرسازی، معماری، برنامه ریزی منطقه ای و ........... . در ذیل به برخی از زمینه های کاری اشاره می شود: (منبع مهندسی شهرسازی(urbanism.blogsky.com)

برای مطالعه ادامه مطلب بر روی ادامه مطلب کلیک کنید

 


ادامه

1. تهیه طرحهای شهری و منطقه ای (جامع، تفصیلی، ساختاری، شهرستان، هادی و ........)

2. مشاوره در امور شهری و منطقه ای به مدیران و مسئولان رده بالا

3. فعالیت در شهرداریها

4. فعالیت در استانداریها

5. فعالیت در وزارتخانه های مربوطه (مسکن و شهرسازی، راه و ترابری، کشور و ........)

6. نظارت بر ساختمانهایی با ارتفاع بیش از 8 طبقه بر طبق قانون

7. انجام پروژه های محوطه سازی

8. برنامه ریزی و طراحی شهرکهای گوناگون (مسکونی، صنعتی، تجاری و ........)

9. برنامه ریزی و طراحی شهرهای جدید

10. مکان یابی عناصر و کاربریهای گوناگون شهری

11. توانایی راه اندازی و استفاده از سیستم GIS

12. فعالیت گروهی با سایر تخصصها در پروژه های گوناگون

13. فعالیت در مشاوران خصوصی و نیمه خصوصی شهرسازی، معماری، راه و ساختمان، طراحی شهری، برنامه ریزی منطقه ای و ............

14. تدریس دانشگاهی (که امروزه به علت افزایش تعداد دانشگاهها و پذیرفته شدگان در این رشته، به شدت با کمبود استاد مواجه هستیم)

15. استفاده از تخصص مقطع کارشناسی و این رشته بصورت توام و در نتیجه افزایش کارآیی و تاثیرگذاری (همانند استفاده مشترک از رشته عمران و شهرسازی که می تواند علاوه بر مسائل سازه و عمرانی، زمینه کاری در مباحثی همچون، مطالعه طرحهای بالادست، محوطه سازی، مسائل طراحی و .......... را فراهم آورد)

16. و .................

البته توجه داشته باشید پس از دوران کارشناسی هم می توانید وارد بازار کار شوید.

زمینه ادامه تحصیلات در مقطع دکتری در این رشته، چه در خارج و چه در داخل و بویژه بورسیه از سازمانهای گوناگون وجود دارد. لازم به ذکر است که رشته شهرسازی در سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا در ایران دانشجو می پذیرد. در مقطع کارشناسی، نخستین گروه از دانشجویان رشته شهرسازی در سال 1382 فارغ التحصیل شدند. ولی در مقطع کارشناسی ارشد، این رشته از سابقه طولانی برخوردار است و در مقطع دکترا نیز به تازگی و چند سالی است که دانشکده های گوناگون شروع به فعالیت کرده اند و دانشجویانی نیز فارغ التحصیل شده اند.(منبع مهندسی شهرسازی، urbanism.blogsky.com)

[ پنج‌شنبه 17 مرداد‌ماه سال 1392 ] [ 09:11 ب.ظ ] [ کاره ] [ نظرات (7) ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
آمار سایت
تعداد بازدید ها: 246474