X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری
مهندسی شهرسازی
مهندسی شهرسازی ارشد مهندسی شهرسازی بازار کار شهرسازی 
طراحی سایت حرفه ای

برای خیلی ها این سوال مطرح است که چرا رشته مهندسی شهرسازی و یا حرفه شهرسازی ایجاد شده است.  

رشته شهرسازی همان طور که از اسمش پیدا است برای ساخت شهرها و همچنین ساخت شهرهایی بهتر از گذشته ایجاد شد. در کشور ما هم این رشته ابتدا در مقطع کارشناسی ارشد برنامه ریزی و جغرافیای شهری و بعد برنامه ریزی شهری و طراحی شهری ایجاد گردید. اما شکاف 

 

ادامه در ادامه مطلب... 

میان دو رشته برنامه ریزی شهری (که رشته ای مدیریتی، کلان، اجرایی و ریاضی وار است) و رشته طراحی شهری( که طراحی، هنری، متمایل به معماری ساختمان و منظر است )در بازار کار و در انجام فعالیت های شهری باعث بروز مشکلات فراوانی گردید. این مشکالات و نزاع دائمی میان متخصصین این دو رشته، نیاز به رشته جدید که به صورت پایه ای به مسائل شهر بپردازد و شکاف بین دو رشته برنامه ریزی و طراحی شهری را از بین ببرد و درک متقابلی از دو رشته مذکور داشته باشد ایجاد گردد. رشته مهندسی شهرسازی در زبان انگلیسی معادل برنامه ریزی و طراحی شهری معنا می شود و در زبان فرانسه متخصص شهرساز یعنیurbanism معنا می شود. و مفهومی نویی است که در ایران ایجاد گردید ودر کشورهای دیگر الفاظ دیگری دارد.  

 

حال می دانید چرا مهندسی شهرسازی در ایران ؟ مهندسی در معنای امروزی و غربی به معنی engineering است در صورتی که در زبان فارسی به فردی که با هندسه سر و کار دارد اطلاق می گردد. در تمام رشته ها به مهندسی به معنی engineering و در معماری و شهرسازی مهندسی به شخصی که با هندسه سروکار دارد اطلاق می شود.

[ پنج‌شنبه 26 مرداد‌ماه سال 1391 ] [ 07:37 ب.ظ ] [ کاره ] [ نظرات (2) ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
آمار سایت
تعداد بازدید ها: 246474